• Polski
  • English
Umów się na wizytę teraz
Close
ul. Wałbrzyska 48, 02-739 Warszawa 300 metrów od stacji metra Służew, 50 metrów od ul. Puławskiej

Usuwanie liniejącego włosa

Psy ras krótkowłosych przechodzą proces linienia cały rok. Ilość włosa wypadającego jest mało widoczna. U takich psów poprzez kąpiel i użycie specjalnych narzędzi usuwamy większość liniejącego włosa , co na pewien czas  daje widoczny efekt. /bokser, rodezjan ridgeback, dog niemiecki, wielorasowe/.

U psów z dłuższym włosem linienie to proces całkowitej wymiany okrywy włosowej. Dotyczy podszerstka i włosa okrywowego /owczarek niemiecki, golden retriwer, labrador, szpice, wielorasowe/.

Zabiegi polegają na wyczesywaniu nadmiaru martwego włosa który ma tendencje do filcowania się i kołtunienia. Zabieg przeprowadzamy tak, aby nie uszkodzić zdrowej sierści. Jeśli usuniemy niepotrzebny włos skóra psa będzie dotleniona, błyszcząca, niepodatna na stany bakteryjne i odparzenia.Zabiegi pomagające usunięciu włosa w trakcie linienia zawsze połączone są z kąpielą i odpowiednio dobranymi kosmetykami do gatunku i stanu włosa. 

Częstość przeprowadzania zabiegu ustala się na podstawie ręcznego badania wypadania sierści, lub obserwując ile sierści zostaje na powierzchniach (dywanach, meblach), gdzie pies przebywa.