• Polski
  • English
Close
ul. Wałbrzyska 48, 02-739 Warszawa 300 metrów od stacji metra Służew, 50 metrów od ul. Puławskiej

Hand stripping (Trymowanie)

Trymowanie to zabieg pielęgnacyjny polegający na usuwaniu martwej sierści. Trymowanie poprawia jej jakość, prowadzi do jej usztywnienia, spowolnienia wzrostu podszerstka, poprawy koloru jak również…

Trymowanie psów — Warszawa

Trymowanie jest procesem pielęgnacyjnym polegającym na odpowiednim usuwaniu martwej sierści czworonoga. Dlaczego jest ono tak istotne? Ponieważ poprawia jakość sierści, prowadzi do jej usztywnienia i spowalnia rozrost podszerstka, a tym samym zapobiega powstawaniu kołtunów i ułatwia utrzymanie psa w czystości. Trymowanie prowadzi do poprawienia koloru szaty i eliminuje problem wypadania włosa w domu, bo pies trymowany nie gubi sierści.

Jakie są rodzaje trymowania?

Zabieg trymowania różni się w zależności od sierści i potrzeb psa. Niektóre rasy, takie jak cocker spaniel czy west highland white terrier, wymagają regularnego trymowania będącego koniecznym zabiegiem pielęgnacyjnym dla utrzymania sierści w odpowiedniej formie oraz fryzury. Pupile innych ras (np. owczarek niemiecki, buldog francuski) oraz kundelki są zwykle poddawane trymowaniu okresowemu, które jest uzależnione od bieżących potrzeb zwierzaka.

Zasady bezpiecznego trymowania

Nie da się ukryć, że kluczową kwestią w zakresie trymowania jest wykonanie zabiegu bezpiecznie i komfortowo. Trymowanie nie jest zabiegiem bolesnym, ponieważ usuwana jest jedynie martwa sierść, w której miejsce rośnie nowy, zdrowy włos. Prowadzony przez nas salon groomerski to miejsce, w którym staramy się tworzyć przestrzeń pełną zrozumienia oraz miłości dla pupili. Udzielamy właścicielom wskazówek, które spowodują, że pielęgnacja psów w domu będzie łatwiejsza. Do każdego z naszych włochatych klientów podchodzimy w całkowicie indywidualny sposób, zapewniając przyjemne warunki trymowania. Chciałbyś umówić się na trymowanie westów? A może zależy Ci na poprawie stanu sierści Twojego teriera? Umów wizytę w salonie Czyste Łapki już dziś!

West highland white terrier, czyli trymowanie.

Westie dla zachowania swojego typowego wyglądu, czyli krótkiego owłosienia na grzbiecie, a dłuższego na łapkach i charakterystycznej głowy „chryzantemy”, wymagają regularnego trymowania. Częstotliwość wykonywania zabiegów jest istotna również z powodów zdrowotnych. W zależności od indywidualnych potrzeb pupila westy powinny być trymowane optymalnie co 6-8 tygodni, ale nie rzadziej niż co 10 tygodni, co pozwoli zachować ich sierść w nienagannym stanie. Skontaktuj się z naszym salonem groomerskim już dziś. Z przyjemnością podejmiemy się trymowania Twojego Westie.