• Polski
  • English
Umów się na wizytę teraz
Close
ul. Wałbrzyska 48, 02-739 Warszawa 300 metrów od stacji metra Służew, 50 metrów od ul. Puławskiej
„Jak my to robimy?”

„Jak my to robimy?”

Nasz salon groomerski jest otwarty dla wszystkich piesków. Sprzęt, którym dysponujemy oraz nasze umiejętności groomerskie pozwalają nam obsłużyć małe pieski jak i te największe.

Pielęgnacja psów zazwyczaj rozpoczyna się od kąpieli, do której używamy najwyższej jakości kosmetyków przeznaczonych specjalnie do pielęgnacji psów (można je nabyć też w naszym małym sklepiku przy salonie). Do rodzaju włosa dobieramy odpowiedni szampon i odżywkę. Niezwykle ważnym etapem, niezależnie od wybranego typu pielęgnacji, jest suszenie psiego włosa. Rozczesywanie wykonujemy przed lub po kąpieli, a czasem właśnie w trakcie suszenia. Dopiero gdy nasz czworonożny klient jest idealnie rozczesany i wysuszony możemy przystąpić do strzyżenia. Wcześniejsze przygotowanie włosa będzie miało bezpośredni wpływ na to jak będzie wyglądał grooming na końcu. Strzyżenie psa można wykonać na wiele sposobów: według wzorca rasy lub według życzenia klienta. Ustalamy to na początku wizyty. Gdy właściciel pieska nie jest zdecydowany dajemy kilka propozycji bazujących na odpowiedziach na kilka prostych pytań.

Inna kolejność działań będzie w przypadku zabiegu: trymowanie lub usuwanie liniejącego włosa. Wszystkie jednak wyżej wymienione czynności składające się na pełen zabieg, są ważne i nie da się ich pominą, aby pies opuścił nasz salon pielęgnacji psów wyglądając pięknie.